Lyns Logoer

Sesonger | Spillere | Kamper | Statistikk | Historie | Damer | Søk

Lyn - Raufoss 3 - 2(0 - 1)

Bislett stadion, Onsdag 18.06.2025 kl. 19.00 (OBOS-ligaen)

Lagoppstilling (4-3-3)

Alexander Pedersen(k)
Sander Amble Haugen - Ådne Midtskogen - Massire Sylla - Herman Solberg Nilsen
Salim Laghzaoui - Eron Isufi - Tobias Myhre
Anders Bjørntvedt Olsen - Mame Alassane Niang - Mathias Johansen

Innbyttere:
Andreas Hellum (68. min.) inn for Salim Laghzaoui
Samuel Burakovsky (68. min.) inn for Anders Bjørntvedt Olsen
Even Bydal (68. min.) inn for Tobias Myhre
Malvin Ingebrigtsen (90. min.) inn for Andreas Hellum

Lyn

   

Raufoss

  24Gult kort Lars Victor Fors
Eron Isufi Gult kort 31  
  37Mål James Ampofo
Mame Alassane Niang Mål 58  
  63Mål Kristoffer Hay
Salim Laghzaoui Mål 67  
Andreas Hellum Mål 85  
Alexander Pedersen Gult kort 90  

Trener(e): Magnus Aadland
Dommer: Marius Waskaas Lien
Tilskuere: 2726

Kampreferat

Det ble både nerver og jubel på Bislett da Magnus Aadland fikk sin første seier som Lyn-trener. Lyn lå under to ganger, men reiste seg hver gang – og avgjorde like før slutt.
Vi åpnet kampen best, med godt initiativ og trykk fremover. Salim Laghzaoui og Anders Bjørntvedt Olsen fikk hver sin store mulighet tidlig, men Raufoss slapp med skrekken etter blokkeringer og godt keeperspill. Etter hvert kom bortelaget mer med, og etter 37 minutter sendte Raufoss en lang ball fremover, som etter noen dueller havnet litt tilfeldig hos James Ampofo, som alene med keeper satte inn 0–1 via en Lyn-takling og stolpen. En frustrerende baklengs – og ikke helt i tråd med kampbildet.
Etter pause kom vi ut med energi, og ble raskt belønnet. Mathias Johansen holdt seg på beina og fikk sendt ballen videre til Mame Niang, som var klinisk fra 14 meter og satte inn 1–1. Gleden ble kortvarig. Fem minutter senere stanget Raufoss inn 1–2 på corner. Men vi ga oss ikke – og igjen var det Laghzaoui som tok ansvar. Midtbanemotoren dro seg inn og plasserte ballen nydelig i lengste: 2–2!
Kampen vippet, men vi beholdt trykket – og fem minutter før slutt fikk vi uttelling. Even Bydal tredde gjennom til Andreas Hellum, som satte inn 3–2 med et iskaldt venstrebein. Raufoss presset på mot slutten, men vi sto imot – og kunne juble for tre ekstremt viktige poeng.
En sterk lagprestasjon, høy moral – og en hjemmeseier som virkelig smakte. Nå gjelder det å bygge videre!

Relaterte sider


Start - Lyn, 15.06.2025 <- Lyn - Raufoss, 18.06.2025 -> Sogndal - Lyn, 22.06.2025