Moss - Lyn 2 - 0(1 - 0)
Melløs stadion, Søndag 11.05.2025 kl. 17.00 (OBOS-ligaen)
Lagoppstilling (4-3-3)
Sander Amble Haugen - Ådne Midtskogen - William Sell(k) - Herman Solberg Nilsen Julius Skaug - Eron Isufi - Tobias Myhre Samuel Burakovsky - Mame Alassane Niang - Mathias Johansen Anders Bjørntvedt Olsen (65. min.) inn for Mathias Johansen Salim Laghzaoui (76. min.) inn for Tobias Myhre Andreas Hellum (77. min.) inn for Mame Alessane Niang |
Moss | Lyn | |||
Bo Åsulv Hegland | ![]() | 12 | ||
Artan Memedov | ![]() | 41 | ||
44 | ![]() | Tobias Myhre | ||
Alexander Lien Håpnes | ![]() | 60 | ||
Blerton Isufi | ![]() | 67 |
Trener(e): Jan Halvor Halvorsen
Dommer: Anders Bodding
Tilskuere: 1524
Kampreferat
Det ble nok en tung dag for Lyn, som måtte reise hjem fra Melløs uten poeng. 2–0 til Moss ble sluttresultatet i en kamp der vi skapte mer enn vi fikk uttelling for – og ble straffet hardt for enkeltfeil.
Vi åpnet kampen med energi og fikk kampens første corner etter bare 12 minutter. Men like etterpå havnet vi bakpå. En pasningsfeil bakerst sendte Moss’ Bo Hegland alene gjennom. Han tok seg forbi Alexander Pedersen og trillet inn 1–0.
Utover i omgangen var Moss farligst. Hegland var stadig involvert, og keeper Pedersen måtte varte opp med flere gode involveringer for å holde oss inne i kampen. Et utspark fra Moss-keeper Eriksen holdt også på å snike seg over Pedersen og i mål – marginene var på vår side akkurat der.
Etter pause løftet vi oss, og banespillet vippet i vår favør. Vi vant hjørnespark på løpende bånd – ti i alt – og skapte flere store sjanser. Den største fikk Alassane Niang etter et nydelig angrep. Fra fem meter fikk han ballen servert på sølvfat, men løftet den utrolig nok over mål. Det skulle bli dyrt.
Et kvarter før slutt slo Moss til igjen. Et presist angrep endte hos innbytter Blerton Isufi, som satte 2–0 og avgjorde kampen. Vi forsøkte å svare, og kom til noen muligheter på tampen – men ballen ville ikke i mål.
Med 10–5 i cornere og 7–3 i avslutninger på mål hadde vi nok av initiativ. Men Moss var mer effektive – og tok vare på våre feil. Dermed står vi fortsatt med én seier på seks kamper i OBOS-ligaen.
Neste mulighet til å snu trenden kommer 16. mai hjemme mot Skeid.
Relaterte sider
Lyn - Ham-Kam, 07.05.2025 <- Moss - Lyn, 11.05.2025 -> Lyn - Skeid, 16.05.2025